עיצוב למידה

אני קורס אקדמי בעולם דיגיטלי... איך אני נראה ומה התועלות שלי? כיצד מפתחים אותי כזה ומי השותפים לאורך המסע? עיצוב חווית הלמידה הוא לב העניין, וזהו גם תחום ההתמחות של המרכז לחדשנות TAU Online

  • על היחידה
  • קורסים מקוונים (MOOCs)
  • נתוני לומדים
  • כאן ועכשיו: מפתחים ב-TAU Online
  • הצוות המקצועי

 

אנו גאים לבשר כי בימים אלה מחלקת עיצוב הלמידה של המרכז לחדשנות בלמידה TAU Online מסיימת את תהליך הפיתוח עבור חלקו הראשון של הקורס "גשר למתמטיקה אקדמית", אותו אנו עתידים להשיק לקהל הלומדים הרחב ב-16 במאי 2021. הקורס עתיד לכלול שני חלקים, והוא נועד לחבר את הלומדים המתבססים על הידע המתמטי שרכשו במהלך לימודיהם בתיכון, לאופנים המגוונים בהם יחשפו לעפני המתמטיקה השונים כפי שנלמדים בקורסים במהלך לימודיהם באוניברסיטה. 

בקורס מושם דגש על הנחלת חשיבה מתמטית, באמצעות הקניית נושאים מוכרים באלגברה וגאומטריה קלאסית, לצד התבוננות מעמיקה בהם דרך העדשה האקדמית, ותוך מתן כלים ומונחים שיכינו את התלמידים ללימודים באוניברסיטה. הקורס מיועד לכל מי שעתיד להיפגש עם המתמטיקה בדרך כזו או אחרת במהלך הלימודים האקדמיים שלו, אולם אנו בטוחים כי גם חובבי מדע וסקרנים ימצאו בו עניין רב, ובכלל, זהו קורס חובה לכל מי שמצא את עצמו שואל את השאלות הגדולות על המספרים הקטנים.  

הקורס פותח תחת ניהולו האקדמי של פרופ' ניר סוכן, מבית הספר למתמטיקה בפקולטה למדעים מדויקים של אוניברסיטת תל אביב, ומועבר בשיתוף פעולה יחודי על ידי שלושה מרצים שונים: אלון ניסן כהן, רחלי יובל ושירה קריצ'מן, שלושתם בוגרי תואר שני במתמטיקה ובעלי ניסיון רב שנים בהוראה ובהנחיית סטודנטים ותלמידים במוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ.

שני חלקי הקורס עתידים להיות מושקים בפלטפורמת קמפוס, ואנו מזמינים אתכם להמשיך ולהתעדכן בדף זה לפרטים נוספים.

 

 

על הקורס

גשר למתמטיקה אקדמית |  קורס בסיס מורחב

קורס תשתיתי ובסיסי, אשר מניח את התשתיות המתמטיות באופן המתאים והנכון ללמידה באקדמיה. התכנים שנבחרו להכלל בו נלמדים ברובם בתיכון, אולם באוניברסיטה אותם הנושאים נלמדים באופן שונה לגמרי, והרבה מהם מונחים כידע מוקדם עימו מגיעים הסטודנטים בתחילת לימודיהם.

הנושאים בקורס הראשון הם "הסוכנים" להקניית השפה המתמטית והחשיבה המתמטית הנדרשת, כאשר מהלך הקורס הורוד הוא – מהאינטואיטיבי לפורמלי.  בחלק זה שבעה שיעורים.

 

גשר למתמטיקה אקדמית |   מכינה למתמטיקה אקדמית

Bootcamp למתמטיקה אקדמית. המתמטיקה כפי שיפגשו אותה הסטודנטים בשנה א' בסמסטר א' באקדמיה. מטרת הקורס השני היא להתרגל למהלכים מתמטיים לוגיים ופורמליים אליהם לא נחשפו התלמידים במהלך לימודיהם בבית-הספר, ובכך לצמצם את הפער שבין האופן בו הם רגילים לחשוב על מתמטיקה ו"לעשות" מתמטיקה, לבין המתמטיקה האקדמית.

הקורס בנוי כמסע מתמטי. מצד אחד הוא מהווה "זריקה למים" של הסטודנטים ומן הצד השני הוא מלמד אותם כיצד לשחות: ממספרים טבעיים למספרים מרוכבים, כאשר על בסיס אקסיומות מינימליות נבנה מהלך מוגדר ולוגי, שרצוף בדוגמאות שנותנות "עוגן" ואינטואיציה. בחלק זה חמישה שיעורים.

 

 

 

 

 

יצירת קשר

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>